POITOU 1995

 

 

 

PLANEURS F1A

 

  1 HULSHOF W                    NED 1260 300 420 409     34 CHAMPION R           FRA 1176             67 GODINHO S                   FRA   959

  2 REVERAULT A                FRA 1260 300 420 391     35 GODINHO J                FRA 1173             68 THEVENON L               FRA   958

  3 CROGUENNEC V            FRA 1260 300 420 339     36 TRIBE P                      GBR 1171             69 KAMP W                         AUT   937

  4 EDGE C                               GBR 1260 300 420 263     36 LIMBERGER R         GER 1171             70 VALLEE S                      FRA   923

  5 VAN DIJK M                      NED 1260 300 420 260     38 CLERE B                    FRA 1170             71 COOK M                         GBR  914

  6 RICHON F                          FRA 1260 300 420 196     39 CHABOT S                 FRA 1166             72 TURNBULL G               GBR   900

  7 MOREAU F                         FRA 1260 300 353             40 BREEMAN C             BEL 1163             72 ALLAIS J R                    FRA   900

  8 FLYNN J                              GBR 1260 300 148             41 RAPIN F                      FRA 1161             74 THERAULAZ M           FRA   892

  9 MAKAROV S                     RUS 1260 300 144             42 NICHOLSON B         GBR 1151             75 DREMIERE M               FRA   856

10 GERLACH W                     GER 1260 300 141             43 NICHOLSON T          GBR 1149             76 JUAN CARLOS V G      ESP   850

11 GREGORIE M                   GBR 1260 300 111             43 POUYADOU L           FRA 1149             77 DRAPEAU PH                FRA   834

12 ZADOVSKY A                   AUT 1260 247                     45 BRAND B                   FRA 1147             78 KREETZ R                      NED   820

13 LIMBERGER S                 GER 1260 202                     46 ABERLENC F            FRA 1145             79 COURTEILLE J F         FRA   802

14 AANEN P                            NED 1260 196                     47 PEPER H                     GER 1138             80 MC CORMICK J           GBR   801

15 RAGOT E                            FRA 1260 164 225             48 GAVALAND J            FRA 1133             81 POUZET B                      FRA   789

16 VAN DE KERKHOF B     NED 1260 164 139             49 OLDFIELD D J           GBR 1129             82 ANTONIO JAVIER C   ESP    738

17 DRAPEAU A                      FRA 1260 145                     50 ARINGER G               AUT 1125             83 BRIAND G                      FRA   711

18 CAILLAUD M                   FRA 1230                             50 RODRIGUEZ G S      ESP 1125              84 MAASSEN J                   NED   704

19 WILKENING F                  GER 1227                             52 DUPRIEZ L                FRA 1124             85 MARILIER T                 FRA   647

20 PLANTINGA W                 NED 1220                             53 WOOLLEY J               AUS 1122             86 SEELIG P                        GER   634

21 VAN ELDIK A                   NED 1216                             54 KREETZ I                   NED 1120             87 BONNOT D                     FRA   623

22 WILLIAMS J                      GBR 1215                             55 ROBERTO R N          ESP 1115              88 VAN WALLENE A        NED   616

23 MELIS J                              BEL 1211                             56 GAUDIN L                  FRA 1105             89 LANGLOIS M                FRA   587

24 REVERAULT M                FRA 1208                             57 KOCHKAREV M      RUS 1104             90 OLDFIELD S                  GBR   570

25 DUJARDIN F                      FRA 1204                             58 DILLY M                    GBR 1098             91 DRAPEAU J L                FRA   562

26 STAMOV V                        UKR 1200                             59 BERNARD G              FRA 1095             92 FERNANDEZ A A         ESP    528

26 GRUENEIS M                    AUT 1200                             60 LINKE H                     GER 1084             93 TEDESCHI S                  FRA   514

28 CRISP A                              GBR 1193                             61 TEYSSOT D                FRA 1075             94 STOFFELS H                  GER   508

29 CHALLINE J P                  FRA 1192                             62 KAMP P                       AUT 1065             95 GOUARD P                     FRA   493

30 BRAMBLEY L                  GBR 1182                             63 BRIAND V                  FRA 1033             96 ANTONIO L L                ESP    266

30 BREEMAN S                      BEL 1182                             64 VAN WALLENE R    NED   996             97 GAVALAND T               FRA   249

32 SALZER K                          AUT 1181                             65 RAVARD G                FRA   995              98 PICARD L                       FRA   157

33 BARTLE D                         GBR 1178                             66 DE BOER P                 NED   971             99 WARREN M                   GBR   118

 

PLANEUR F1A   Juniors

 

1 REVERAULT A                  FRA 1260 300 420 391       7 CLERE B                 FRA 1170             13 DRAPEAU Ph                     FRA   834

2 RAGOT E                             FRA 1260 164 225               8 CHABOT S             FRA 1166             14 COURTEILLE J F             FRA   802

3 VAN DE KERKHOF B      NED 1260 164 139               9 KREETZ I               NED 1120             15 ANTONIO JAVIER C       ESP    738

4 DRAPEAU A                         FRA 1260 145                     10 KAMP P                   AUT 1065             16 BRIAND G                          FRA   711

5 DUJARDIN F                        FRA 1204                             11 BRIAND V              FRA 1033             17 ANTONIO L L                    ESP    266

6 BREEMAN S                        BEL 1182                             12 VALLEE S              FRA   923

 

PLANEUR F1A Dames

 

1 DRAPEAU A                FRA   1260

2 BRIAND V                    FRA   1033

3 GODINHO S                 FRA   959

 


 

 

WAKEFIELD F1B

 

  1 TEDESCHI S             FRA 1290 300 420         17 KOPPITZ A                         FRA 1206             33 BUVAT M                   FRA 1068

  2 WOODHOUSE M     GBR 1290 300 381        18 WILKES R                          GBR 1193             34 GERLAUD E              FRA 1047

  3 HOFFMANN M         GER 1290 300 337        19 CHAMPION R                   FRA 1186             35 BUREAU L                 FRA 1035

  4 PISERCHIO R            USA 1290 298                 20 VAN EEDE T                      NED 1176             36 CRISP A                      GBR 1028

  5 RUYTER P                  NED 1290 254                 21 WOOLNER M                    GBR 1165             37 GUSTAVO J                POR 1026

  6 NOCQUE G                 FRA 1290 252                 22 QUINTARD M                   FRA 1164             38 EVATT M                   GBR 1011

  7 DUPUIS L                    FRA 1290 243                 23 BEAUMONT N                  GBR 1147             39 JOSE ANTONIO G    ESP 1008

  8 CHENEAU J C           FRA 1289                         24 MEUSBURGER H            AUT 1146             40 COSTA C A                POR   940

  9 SALZER K                  AUT 1283                         25 VAN MERKESTUN P       NED 1142             41 BRYANT G                 GBR   855

10 RUSSELL P                GBR 1279                         26 MATHERAT G                  FRA 1136             42 TURNBULL G           GBR   795

11 BUISSON G                FRA 1265                         27 RAPIN F                              FRA 1119             43 LINKE H                     GER   792

12 GREAVES D               GBR 1244                         28 GREIMEL V                       AUT 1117             44 CHEURLOT M          FRA   766

13 ALLAIS R                   FRA 1241                         29 JACQUEMIN B                 FRA 1114             45 NEW R                         GBR   633

14 SOMERS J                  NED 1235                         30 PUMPLER I                        AUT 1106             46 MILTON S                  POR   329

15 MARQUOIS G           FRA 1210                         31 MARQUOIS B                   FRA 1103

16 QUINTARD F             FRA 1207                         32 FERNANDO C P                ESP 1100

 

WAKEFIELD F1B       Juniors

 

1 QUINTARD F                  FRA 1207

2 BUREAU L                       FRA 1035

3 JOSE ANTONIO G        ESP 1008

 

WAKEFIELD F1B Dames

 

1 GREIMEL V            AUT 1117

2 PUMPLER I             AUT 1106

3 BUREAU L               FRA 1035

 

MOTOMODELE F1C

 

1 ROCCA M                    ITA 1320 300 409                        7 BOUTILLIER B             FRA 1304             13 ROUX A                      FRA 1173

2 SEELIG H                    GER 1320 300 408                      8 ARINGER G                   AUT 1300             14 STABLER R               GER 1093

3 BALL PH                      GBR 1320 300 293                      9 BAGGOTT R                  GBR 1283             15 RIBEROLLE R          FRA   711

4 FIEGL B                        ITA 1320 300 250                      10 REINWALD S                GER 1258             16 HARRIS P                   GBR  705

5 KOSTER T                    DEN 1316                                     11 FAUX K                           GBR 1212

6 OXAGER T                   DEN 1308                                     12 THOMAS D                    AUS 1190