POITOU 1994

 

 

 

PLANEURS F1A

 

  1 MAKAROV S                     RUS 1260 300 420 258     34 SOMERS J                  NED 1169             67 SEELIG P                        GER   995

  2 FUSS H                                AUT 1260 300 420 233     35 ALLAIS J R                FRA 1166             68 REVERAULT S             FRA   993

  3 GOBBO M                          ITA  1260 300 420 223     36 LAZZARINI F            ITA 1161              69 BREEMAN S                  BEL   981

  4 TRIBE P                              GBR 1260 300 420 201     37 PLANTINGA W         NED 1158             70 KORSGAARD A            DEN   980

  5 BRUSSOLO V                    ITA  1260 300 420 192     38 STOFFELS H              GER 1144             71 ABERLENC F                FRA   972

  6 RICHON F                          FRA 1260 300 420 196     39 KAMP W                     AUT 1138             72 TRUPPE B                      AUT   947

  7 EDGE C                               GBR 1260 300 420 173     40 WILLIAMS J              GBR 1133             73 DILLY M                        GBR   943

  8 DRAPEAU A                       FRA 1260 300 408             40 NICHOLSON B         GBR 1133             74 AIMELET F                    FRA   935

  9 HULSHOF W                      NED 1260 300 328             42 POUYADOU L           FRA 1131             75 OLDFIELD D J               GBR   929

10 GODINHO J                        FRA 1260 300 262             43 BOVIO R                     ARG 1125             76 ROBERT J F                   FRA   915

11 MARILIER T                     FRA 1260 300 220             44 GAVALAND T           FRA 1123             77 LIMBERGER S             GER   891

12 KOCHKAREV M              RUS 1260 300 154             45 THEVENON L           FRA 1116             78 JACQUOT F                    FRA   863

13 VAN WALLENE A            NED 1260 288                     46 DRAPEAU J L            FRA 1110             79 BOCHET B                     FRA   861

14 WILKENING F                  GER  1260 264                    47 BERNARD G              FRA 1100             80 GREGORIE M               GBR   856

15 POLYAER V                       RUS1260 172                      48 DUJARDIN F              FRA 1097             81 DREMIERE M               FRA   852

16 TRACHEZ B                      FRA 1246                             49 GERLACH W             GER 1093             82 PARKINSON B              GBR   820

17 REVERAULT A                 FRA 1244                             50 VAN WALLENE R    NED 1089             83 SARKISSIAN A             ARM   788

18 SALZER K                          AUT 1239                             51 PAGNINI S                 ITA  1082             84 FLYNN J                          GBR   783

19 MOREAU F                        FRA 1235                             52 CHAMPION R           FRA 1075             85 GREIMEL V                   AUT   770

20 CROGUENNEC V             FRA 1222                             53 DRAPEAU PH            FRA 1074             86 CLERE B                        FRA   736

21 POUZET B                          FRA 1220                             54 CAILLAUD M           FRA 1059             87 BESNARD J                    FRA   720

22 RIBEROLLE E                  FRA 1217                             55 LANGLOIS M            FRA 1056             88 BERGE Y                        FRA   718

23 DE BOER P                         NED 1213                             56 NICHOLSON T          GBR 1054             89 GODINHO S                   FRA   675

24 FANTHAM M                    GBR 1209                             57 NYHEGN H                DEN 1049             90 DUPRIEZ L                    FRA   671

25 ABAD J                                ESP 1207                              57 BONNOT D                 FRA 1049             91 LE VEY G                       GBR   657

26 CHALLINE J P                  FRA 1200                             59 PEPER H                     GER 1041             92 GAVALAND J                FRA   609

27 REVERAULT M                FRA 1199                             60 GAUDIN L                  FRA 1039             93 RODRIGUEZ G S          ESP   521

28 TEDESCHI S                      FRA 1179                             61 COURTEILLE J F     FRA 1032             94 THERAULAZ M           FRA   415

28 BREEMAN C                     BEL 1179                             62 MELIS J                      BEL 1019             95 HURTADO PRATS J    ESP   287

30 BUCHWALD P                  DEN 1178                             63 BRAND B                   FRA 1017             96 SIFLEET R                     USA   269

31 TROUVE C                         FRA 1176                             64 OLDFIELD S              GBR 1005             97 RAVARD G                    FRA   188

32 VAN DIJK M                      NED 1175                             65 TURNBULL G           GBR   997             98 FERNANDEZ A A         ESP   180

33 LINKE H                             GER 1170                             66 DURIEUX V               FRA   996              99 BRIAND G                      FRA   105

 

PLANEUR F1A   Juniors

 

1 DRAPEAU A                        FRA 1260                               7 COURTEILLE J F          FRA 1032             13 BRIAND G          FRA   105

2 REVERAULT A                  FRA 1244                               8 DURIEUX                       FRA   996

3 LAZZARINI F                     ITA 1161                                9 BREEMAN S                  BEL   981

4 DUJARDIN F                        FRA 1097                             10 KORSGARD A               DEN   980

5 DRAPEAU PH                      FRA 1074                             11 TRUPPE B                      AUT   947

6 LANGLOIS M                      FRA 1056                             12 CLERE B                        FRA   736

 

PLANEUR F1A Dames

 

1 DRAPEAU A                FRA   1260                   4 TRUPPE B                 AUT   947

2 RIBEROLLE E           FRA   1217                   5 GREIMEL V             AUT   770

3 REVERAULT A          FRA    993                    6 GODINHO S             FRA   959

 


 

 

WAKEFIELD F1B

 

  1 ZERI A                        NED 1290 300 420 390         18 BUISSON G                    FRA 1146             35 BLOT H                       FRA   612

  2 LOVATO M               ITA 1290 300 420 346          19 VAN EEDE T                  NED 1142             36 PECCHIOLI P            ITA   571

  3 KORSGAARD J        DEN 1290 300 420 324         20 SALZER K                      AUT 1141             37 TEMPLIER P O         FRA   522

  4 HACKEN A                 NED 1290 300 288                 21 MARQUOIS M              FRA 1080             38 LINKE H                     GER   497

  5 UDEN PH                    GBR 1290 236                         22 WILKES R                      GBR 1036             38 MARQUOIS G           FRA   497

  6 SOMERS J                   NED 1274                                 23 EVATT M                       GBR   976             40 GALICHET A            FRA   453

  7 RUYTER P                  NED 1262                                 24 GERLAUD E                  FRA   969              41 ALLAIS J R                FRA   386

  8 GREIMEL V               AUT 1246                                 25 FEODOROV V               RUS   958              42 CHENEAU J C           FRA   381

  9 TURNBULL G            GBR 1235                                 26 WOODHOUSE M          GBR   917             43 ALLAIS R                   FRA   331

10 MATHERAT G          FRA 1221                                 27 STRINGER G                 GBR   896             44 MARQUEZ R             ARG   319

11 KUSTERLE M           ITA 1218                                  28 KARIBIAN F                  ARM   882            45 KOSCIARZ J              POL   287

12 BALZARINI E           ITA 1199                                  29 DELLAMY R                 GBR   841             46 BUVAT M                   FRA   264

13 BEAUMONT N          GBR 1187                                 30 MILLET H S                  FRA   772              47 BOOS J R                    FRA   246

13 CHEESELEY R         GBR 1187                                 31 HIPPERSON D               GBR   750             48 KOPPITZ A                 FRA   236

15 TEDESCHI S              FRA 1185                                 32 DUPUIS L                       FRA   689              49 CHEURLOT M          FRA    30

16 ELLIOTT R                GBR 1177                                 33 NEW R                             GBR   656

17ASLETT B                   GBR 1162                                 34 STRINGER A                 GBR   626

 

WAKEFIELD F1B       Juniors

 

1 MARQUOIS M                FRA 1080

2 STRINGER A                  GBR   626

3 BLOT H                            FRA   612

 

WAKEFIELD F1B Dames

 

1 GREIMEL V            AUT 1246

2 MARQUOIS M        FRA 1080

 

MOTOMODELE F1C

 

1 FIEGL B                       ITA 1320 240 127                        8 HARRIS P                       GBR   742             15 HUBLER H                GER   420

2 STABLER R                GER 1320 240 110                      9 SIFLEET R                      USA   740              16 MEISSNEST D           GER   410

3 BOUTILLIER B         FRA 1319                                     10 SCREEN S                      GBR   730             17 REINWALD S            GER   347

4 GRADI F                        ITA 1318                                      11 BRIERE G                      FRA   595              18 DE MICHELE C        ITA   303

5 ROCCA M                     ITA 1314                                      12 OXAGER T                     DEN   572             19 FAUX K                       GBR   290

6 TRUPPE R                     AUT 1262                                     13 SEELIG H                       GER   559             20 ARINGER G               AUT   240

7 CHILTON F                  GBR1164                                      14 ROUX A                          FRA   540