POITOU 1993

 

 

 

PLANEURS F1A

 

  1 RUMPP S                            GER 1170 300 271        41 DILLY M                            GBR   959         81 RODRIGUEZ D A         ESP  688

  2 KOCHKAREV M             RUS 1170 300 268         42 GODINHO S                       FRA   953          82 VAN WALLENE R        NED  681

  3 MARILIER T                    FRA 1170 300 246         43 RAPIN F                              FRA   950          83 MAKAROV S                 RUS  671

  4 BREEMAN C                     BEL 1170 300 175         44 JACQUOT F                        FRA   948          84 KERNER F H                 HON  668

  5 TARCHEZ A                      FRA 1145                         45 BRAMBLEY L                  GBR   938         85 LANSON P                      FRA  665

  6 WILLIAMS J                      GBR 1141                         46 DURIEUX V                       FRA   927          86 TURNBULL G               GBR  659

  7 VAN DIJK M                      NED 1137                         47 TEDESCHI S                      FRA   923          86 GOUARD P                     FRA  659

  8 HULSHOF W                      NED 1128                         48 BONNOT D                         FRA   921          88 COOK M                         GBR  657

  9 TRACHEZ B                      FRA 1120                         49 STAMOV V                        UKR   920         89 LE NOTRE P                  FRA  614

10 SOMERS J                          NED 1119                         50 GAVALAND J                    FRA   918          90 PICARD L                       FRA  593

11 COLLEDGE W                   GBR 1117                         51 BAGULEY J                       GBR   908         91 DRAPEAU J L                FRA  589

11 FLYNN J                              GBR 1117                         52 BARBERIS D                     FRA   906          92 CASTEX M                     FRA  579

13 ARINGER G                       GER 1116                         53 GERLACH W                     GER   897         93 DE BOER P                     NED  562

14 MATHERAT G                  FRA 1112                         54 RODRIGUEZ G S              ESP   878           94 KULCSAR H                  HON  540

15 SEJA F                                 GER 1103                         54 POUZET B                          FRA   878          95 BARTLE D                     GBR  523

15 DRAPEAU A                      FRA 1103                         56 DUPRIEZ L                        FRA   874          96 LIMBERGER R             GER  518

17 TROUVE C                         FRA 1102                         56 PLANTINGA W                 NED   874         97 GAVALAND T               FRA  471

18 ALLAIS J R                        FRA 1100                         58 NICHOLSON B                 GBR   861         98 ROTTEVEEL B             NED  460

18 GRUENEIS M                    AUT 1100                         59 PARKINSON B                  GBR   855         99 CHAUSSEBOURG P    FRA  422

20 SCHMITT S                       GER 1091                         59 OLDFIELD S                      GBR   855         100 RIBEROLLE E            FRA  414

21 HESPEL S                           FRA 1087                         61 ABAD J                                ESP   839           101 KAMP W                       AUT  405

22 KT LIEM E                         NED 1072                         62 BRIAND G                          FRA   832          102 FERNANDEZ A A       ESP   397

22 RICHON F                          FRA 1072                         63 VAN DE KERKHOF B     NED   825         103 BRAUN J                      GER  391

24 SCHELLHASE J                GER 1071                         64 VILLOLDO G J C              ESP    811          104 HIGGINS G                  GBR  385

25 FANTHAM M                    GBR 1066                         65 POUYADOU L                   FRA   810          105 LANGLOIS M              FRA  375

26 EDGE C                               GBR 1065                         66 TRIBE P                              GBR   805         106 GREIMEL V                AUT  360

27 REVERAULT M                FRA 1064                         67 SOLANO L                          FRA   803          107 GAUDIN L                    FRA  344

28 CHABOT J M                     FRA 1059                         68 SOLANO C                         FRA   796          108 REVERAULT A          FRA  328

29 OLDFIELD D                     GBR 1058                         69 LE VEY G                           GBR   785         109 BERNARD G               FRA  326

30 CARTER J                          GBR 1042                         70 BOUCHET N                      FRA   783          110 DREMIERE M            FRA  323

31 CAILLAUD M                   FRA 1034                         71 RODRIGUEZ N R             ESP    775          111 LIMBERGER S           GER  313

32 SCHMELFER U                GER 1024                         72 ROBERT J F                       FRA   769          112 KATOMA M                HON  252

33 WILKENING F                  GER  1013                        73 ABERLENC F                    FRA   764          113 CZIBULYA G              HON  249

34 SALZER K                          AUT 1008                         73 CHAMPION R                   FRA   764          114 COURTEILLE J F       FRA  219

35 KOZLUK D                         UKR 1007                         75 CARTER R                         GBR   763         115 PEPER H                       GER  186

36 CROGUENNEC V             FRA   997                          76 GREGORIE M                   GBR   762         116 LEDOCQ M                  BEL  180

37 HOWICK J                          GBR   994                         77 BERGE Y                            FRA   758          117 SOMERS A                   NED  165

38 CHALLINE J P                  FRA   985                          78 MC CORMICK J               GBR   725         118 BOCHET B                  FRA  121

39 MOREAU F                        FRA   961                          79 FIQUEPRON J                    FRA   717          119 HIRLIMANN J C        FRA   67

40 GODINHO J                        FRA   960                          80 BOCHET A                         FRA   696          120 VAN WALLENE A     NED   54

 

PLANEUR F1A   Juniors

 

1 DRAPEAU A                        FRA 1103                               8 SOLANO C                      FRA   796              15 CASTEX M                 FRA  579

2 HESPEL S                            FRA 1087                               9 BOUCHET N                  FRA   783              16 LANGLOIS M            FRA  375

3 DURIEUX V                         FRA   927                             10 RODRIGUEZ N R         ESP    775              17 REVERAULT A         FRA  328

4 BRIAND G                            FRA   832                              11 CARTER R                     GBR   763             18 KATOMA M               HON  252

5 VAN DE KERKHOF B        NED   825                             12 FIQUEPRON J                FRA   717              19 COURTEILLE J F     FRA   219

6 VILLOLDO G J C                ESP    811                              13 RODRIGUEZ D A         ESP    688

7 SOLANO L                            FRA   803                              14 LANSON P                      FRA   665

 

PLANEUR F1A Dames

 

1 GREIMEL V                AUT 1216                     4 GODINHO S             FRA  959               7 RIBEROLLE E             FRA  414

2 DRAPEAU A                FRA 1103                     5 BUREAU L               FRA  915               8 SOMERS A                   NED  165

3 SCHMITT S                 GER 1091                    6 SOLANO C                FRA  796

 

 

WAKEFIELD F1B

 

  1 RUYTER P                     NED 1290 300 420 309     22 TEZCAN C                     TUR 1192             43 NEW R                         GBR 1072

  2 LOVATO M                   ITA 1290 300 420 265      22 ASLETT B                      GBR 1192             44 SEIFERT R                 GER 1070

  3 MONNINGHOFF P      GER 1290 300 321            24 LINKE H                         GER 1187             45 TEDESCHI S              FRA 1050

  4 ZERI A                             NED 1290 300 272             25 BUREAU O                     FRA 1184             46 REVERAULT A         FRA 1029

  5 UDEN PH                        GBR 1290 300 222             26 VAN MERKESTUN P   NED 1182             47 BRIFFAUT C             FRA 1015

  6 CHEESELEY R              GBR 1290 300 207             26 WOOLNER M                GBR 1182             48 BARBERIS D             FRA   951

  7 GERARD PH                  FRA 1290 300 189             28 CHENEAU J C               FRA 1180             49 CHAMPION R           FRA   933

  8 SEIFERT M                    GER 1290 283                     29 TROUVE G                     FRA 1176             50 BUREAU L                 FRA   915

  9 BOOS J R                         FRA 1290 246                     29 GERLAUD E                  FRA 1176             51 VALERY J                  FRA   857

10 ALLAIS J R                    FRA 1290  86                       31 RAPIN F                          FRA 1163             52 BEAUMONT N          GBR   846

11 BUISSON G                    FRA 1287                             32 HOWICK M                   GBR 1150             53 BRAUN J                     GER   824

12 BONDAREV P               RUS 1270                             33 HACKEN A                    NED 1146             54 RIBEROLLE C          FRA   778

13 GREAVES D                   GBR 1264                             34 STRINGER A                 GBR 1130             55 QUINTARD M           FRA   746

14 VAN EEDE T                  NED 1261                             34 BUVAT M                       FRA 1130             56 MILLET H S              FRA   733

15 GHIO W                          USA 1258                             36 EVATT M                       GBR 1126             57 BRYANT G                 GBR   607

16 SALZER K                      AUT 1241                             37 TURNBULL G               GBR 1119             58 KERNER F                  HON   567

17 WOODHOUSE M          GBR 1237                             38 ALLAIS R                       FRA 1117             59 SOLANO L                  FRA   541

18 QUINTARD F                 FRA 1234                             39 STRINGER G                 GBR 1115             60 DUCASSOU F            FRA   512

19 GREIMEL V                   AUT 1216                             40 COFALIK E                    POL 1101              61 DUPUIS L                   FRA   510

20 BLAZHEVICH J           UKR 1206                             41 KOPPITZ A                     FRA 1097             62 WILKES R                  GBR   452

21 BAGULEY J                   GBR 1202                             42 LE NOTRE P                  FRA 1083             63 MATHERAT G          FRA     22

 

WAKEFIELD F1B       Juniors

 

1 QUINTARD F                  FRA 1234                 4 REVERAULT A       FRA 1029

2 BUREAU O                      FRA 1184                 5 BUREAU L               FRA   915

3 STRINGER A                  GBR 1130                6 SOLANO L                FRA   541

 

MOTOMODELE F1C

 

1 ROCCA M                ITA 1320 300                        8 CHILTON F                GBR1298                  15 IRIBARNE M                FRA 1185

2 TRUPPE R               AUT 1320 287 335               9 THOMPSON J            GBR1290                  16 BRIERE G                      FRA   974

3 OXAGER T              DEN 1320 287 279             10 FAUX K                       GBR 1276                 17 SCREEN S                      GBR   916

4 SEELIG H                 GER 1320 273                     11 ROUX A                      FRA 1272                 18 ALLEN J                          GBR   762

5 HUBLER H               GER 1320 196                     12 ARINGER G               GER 1260                 19 COLLINS R                    GBR   600

6 MONKS R                 GBR 1320 187                     13 UNBEHAUN R          GER 1234                 20 JOHNSON R                   GBR   202

7 STABLER R             GER 1313                             14 HARRIS P                   GBR 1216                 21 REINWALD S                GER   116